Moje zainteresowanie łącznością zaczęło się jeszcze w szkole podstawowej. Były to wtedy urządzenia typu Walke-Talke . W roku 1991 w domu pojawiło się urządzenie CB Radio które zakupił sobie brat. Uczyliśmy się nawiązywać pierwszych łączności przez urządzenia tego typu. Również w tym samym roku poszedłem do szkoły ponad podstawowej gdzie poznałem kolegę Tomka SP3VKT który zaraził mnie do radioamatorstwa. Zapisałem się do klubu gdzie doszkalałem swoją wiedzę prowadzenia łączności. W roku 1992 mając 15 lat przystąpiłem do egzaminu na radioamatora i zdałem go pozytywnie. Pierwszym moim radiem był radiotelefon Radmor FM-315 a dwa lata później zakupiłem sobie Alana CT-145 z którego jestem zadowolony do dnia dzisiejszego. W między czasie udało mi się zakupić Yeasu VX-5r dzięki któremu mogłem pojawić się na paśmie 70cm i 6m . Od kilku lat należę do klubu SP3YOR na poznańskich Ratajach. I tak w małym skrócie opisałem parę słów o sobie.
   SP3WBY op. ARTUR

Pozdrawiam serdecznie i amatorskie 73!